20 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Patent Tescil Danışmanlığı

Bir ürün ya da projenin, tüm haklarının korunması ve kişinin adına sahip olabilmesi için, TPE’ ye başvuruların yapılması gerekmektedir. Bu işlem, patent tescili işlemi altında tamamlanırken, bazı detaylı araştırmalar, projenin sunulması, görsel olarak sunumlar yapılması ve incelemeye gönderilmesi gerekmektedir. Konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan başvuru sahipleri, maalesef başvuruları dahilinde ret cevabı alabilmektedir. Böylelikle patent tescil danışmanlık firmalarına ihtiyaç duyulurken, bu kapsamda firmamız genel olarak tüm konuları ele alarak, tüketicilere yardımcı olmaktadır.

Patent danışmanlığı hizmetleri

İlk olarak, teknik bir buluşun, bazı özelliklere sahip olması halinde onay alması mümkün oluyor. Elbette ki proje sahibi de bu konuda yetersiz bilgilere sahip olmasından dolayı, araştırmaları da yetersiz kalırken, onaylanacak olan bir projenin bile ret cevabı alması mümkün oluyor. Bu sorunlar ortadan kaldırılması için, patent danışmanlık hizmetleri verilirken, başvuru süreçlerinin daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

İstanbul’ da danışmanlık hizmetleri

Yine ülkemizin diğer illerinde ikamet eden kişiler için de hizmet verilirken, İstanbul başta olmak üzere, danışmanlık hizmetleri başvuru sahiplerine sunulmaktadır. Bu hizmetler arasında, patent başvurusu için gerekli belgeler de kişilere sunulurken, bu belge ve raporların da hazırlığı kapsamında profesyonel bir destek sunuluyor.

Patent başvurusu kabul edildi mi?

Başvuru yapılan bir patent tescil işleminin kabul edilip, edilmediği, projenin özelliklerine bağlıdır. İlk olarak, mevcut teknolojinin üst niteliklerine sahip bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra, ülkemizde olduğu gibi, yine diğer dünya ülkelerinde de daha önceden görülmemiş ve kullanılmamış olması önemlidir. Yine başvuru yapılacak bir projenin, normal bir kişi tarafından kolaylıkla tespit edilir olması da başvuruların kabul edilmesini zorlaştırıyor. Bunun için, projenin en iyi şekilde anlatılması, ayrıntılara yer verilmesi ve incelemelerden onay alması için profesyonel danışmanlık hizmetlerinin önemine değinmek daha faydalı oluyor.

Sizlerde başvurularınızın kabul görmesi, kullanım hak kayıplarına uğramamak için firmamızdan teknik destek alabilirsiniz. Başvuru süreci öncesi ve tüm süreç boyunca bilgilendirme yapılarak, sürecin yönetilmesi için yetkililerden destek alarak, projenizi kabul ettirmenin imkânını yakalayabilirsiniz.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü